Као што је некада Пресвета Богородица у чистоти својој уведена у храм Господњи, тако су и ученици ОШ „Стеван Алексић“, који похађају верску наставу, са дечјом простодушношћу и вером приступили Светом Причешћу, претходно се припремивши постом и молитвом. Њихове чиста срца подсећају нас да је Царство Небеско управо њима обећано, јер је Господ рекао: „Заиста вам кажем, ако се не обратите и не будете као дјеца, нећете ући у Царство небеско“.

Светом Литургијом началствовао је старешина храма, протојереј Миладин Јовић, чије гостољубље и очинска љубав греју срца као благодатни зрак у зимски дан.

Овом приликом упућујем благодарност и директору школе, господину Љупчету Терпчевском, као и учитељицама Невени Зубац и Данијели Зец, које су са децом ревносно присуствовале Светој Литургији. Са захвалношћу помињемо и све остале колеге који су својим трудом допринели да се оствари овај благословени и душекорисни догађај за духовно узрастање наше деце, рекао је јереј Стефан Радишић, старешина храма Светог Пантелејмона у Крајишнику.

Нека Господ наш Исус Христос, молитвама Пресвете Богородице, умножи овакве дане радости и сабрања, да се и ми и наша деца све више учвршћујемо у вери, нади и љубави. Да наше речи буду поткрепљене делима, а дела добротом и смирењем. Нека сваки овако проведен дан буде семе које ће у срцима најмлађих израсти и родити плод, плод вере која се не гаси, љубави која не престаје и светлости која води ка Царству Небеском.
