Владимир Комар и Лука Страхиња Кораћ донели су вредна признања из социологије и немачког језика, потврдивши висок квалитет рада и знања који се негује у сечањској средњој школи.
На недавно одржаном Републичком такмичењу из социологије, ученик Владимир Комар остварио је изузетан успех освојивши високо треће место. У јакој конкуренцији најбољих средњошколаца из целе Србије, Владимир је показао критичко размишљање и темељно познавање друштвених процеса.
Овај успех је плод заједничког рада са његовом менторком, професорком Слађаном Жебељан, која га је водила кроз припреме.
Сјајне вести стижу нам и са Републичког такмичења у знању немачког језика. На такмичењу одржаном 9. маја на Филолошком факултету у Београду, ученик Лука Страхиња Кораћ (II-4) освојио је друго место у специјалној категорији.

Лука је био „корак до врха”, а његов резултат је одраз великог талента, посвећености и преданог рада. Велике заслуге за овај успех припадају и његовој менторки, професорки Јасни Туркуљ, која је пружила стручну подршку и припремала Луку за овај висок ниво такмичења.
