17.1 C
Sečanj

Обустављени сви возови у Србији пред данашњи протест у Београду

Сви возови на железничкој мрежи Србије јутрос су заустављени, путници из међународних и домаћих линија остављени на станицама, док надлежне институције одбијају да дају образложење.

Подели вест:

Железнички саобраћај широм Србије од јутрос је у потпуном прекиду. „Србија воз“ саопштио је рано јутрос, у 4:15 часова, да су сви поласци возова обустављени до даљег.

Како се наводи у званичном саопштењу, одлука је донета након што је предузеће „Инфраструктура железнице Србије“ обуставило саобраћај на целокупној железничкој мрежи Србије.

Из „Србија воза“ су апеловали на грађане да прате информације путем њиховог званичног сајта у секцији „Информације уживо“, уз кратку поруку у којој се захваљују путницима на разумевању. Међутим, конкретно објашњење због чега је дошло до ове драстичне мере – у саопштењу је изостало.

Ова изненадна обустава изазвала је колапс на железничким станицама и затекла бројне грађане који су раније јутрос кренули на своја одредишта. Извештаји са терена показују да је воз који је кренуо из Пријепоља за Београд по редовном реду вожње у 4:30 часова, изненада заустављен у Прибоју. Путницима је тада једноставно саопштено да напусте вагоне јер композиција даље неће саобраћати.

Слична ситуација задесила је и путнике на међународној линији. Воз који је саобраћао на релацији Бар–Београд заустављен је у Пожеги. Према информацијама са сајта железничког предузећа, за ове путнике је накнадно организован ванредни аутобуски превоз како би стигли до главног града.

Покушаји да се из званичног кол центра „Србија воза“ добију додатне информације и појашњења нису уродили плодом. Оператери једино потврђују да возова нема и наглашавају да немају објашњење зашто је до тога дошло.

Новинари су упутили званичне упите компанијама „Ифраструктура железнице Србије“, „Србија воз“, као и ресорном Министарству грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре, али одговори са образложењем разлога за блокаду пруга још увек нису стигли.

Подсетимо, ово није први пут да се железнички саобраћај у земљи потпуно обуставља на један дан. Сличне једнодневне обуставе забележене су пред сваки велики протест студената и грађана и то 15. марта, 28. јуна, као и 1. новембра прошле године.

Данашњи „колапс“ на железницама поклопио се са најављеним великим студентским протестом „Славија, ти и ја: Студенти побеђују“, који је заказан за вечерас у 18 часова на београдском тргу Славија.

Све наше вести, доступне су и на:

Најновије: