Опозициони одборници су током заседања покренули неколико кључних питања за становнике ове општине и поднели званичне захтеве локалној власти.
Концерт певачице и прокишњавање Дома културе
Једна од првих тема односила се на пословање Туристичке организације општине Сечањ. Одборница Миља Вукоје упутила је питање директорки ТООС о тачном износу новца који је издвојен за концерт певачице Ане Бекуте, који је одржан прошле године на Тамишким данима у Сечњу. Директорка је изјавила да тренутно не зна тачну цену за наступ певачице, али је упутила одборнике да поднесу писмени захтев на основу којег ће им информације бити достављене.
Покренуто је и питање лоше изведених радова на Дому културе у Сечњу, због којих је дошло до прокишњавања објекта. На питање када ће настала штета бити санирана, директорка ове установе Бранислава Рудан, изјавила је да она није надлежна за тај проблем, већ општина Сечањ која је власник самог објекта, те да се одговори морају потражити од надлежних општинских органа. На ту констатацију председница општине се није оглашавала.
Проблем грејања у ламелама
Као један од највећих тренутних проблема истакнут је план укидања грејања грађанима у ламелама у Сечњу. Нови директор ЈКП Сечањ Будимир Будимир позван је да се изјасни о овој ситуацији. Према његовим речима, у питању је наслеђени проблем који је настао због тога што поједини грађани нису измиривали своје обавезе плаћања, додајући да су управо ти људи данас најгласнији у критикама. Одборници који су покренули ово питање оштро су демантовали овакве наводе, истичући да је недопустиво и бесмислено да грађани који су редовно плаћали рачуне сада сносе последице због неколицине неплатиша.
Директор ЈКП Сечањ је најавио да ће се у наредном периоду тражити алтернативна решења за овај проблем, на шта је из опозиционих редова одговорено да становници који живе у зградама немају услове за складиштење чврстог горива, због чега таква врста алтернативе није изводљива. Позив опозиционих одборника да се о овој теми изјасни и доскорашњи директор ЈКП Сечањ остао је без икакве повратне реакције.
Током заседања, одборници су отворили и питање социјалне политике у општини, изневши забрињавајући податак да се чак трећина становника општине Сечањ налазила на активној евиденцији Центра за социјални рад у 2025. години. Одборници су указали на тежину овог проблема и тежак положај у којем се велики број грађана налази.
Кадровске промене у Општинској управи без представљања
Пажњу је привукла и промена на челу Општинске управе. Уместо досадашњег начелника Марка Угрчића, на ову функцију је постављен Данијел Живић. Иако је Живић присуствовао седници, он се није представио нити обратио присутнима у сали.
Питања без одговора
Опозиција је отворила и питање деловања Саше Сантовца и Владимира Галића на територији општине Сечањ, али су представници владајуће већине на ове упите остали неми.
На самом крају седнице, одборници владајуће већине добили су несвакидашњи поклон – пешчани сат са поруком „Студенти побеђују”, чиме су послали симболичну поруку да актуелној локалној власти, како кажу „време истиче”.
Одборници ГГ „Глас младих који мења Сечањ“, који су изнели ове захтеве захвалили су се грађанима на подршци и подсетили их на изложбу фотографија, која ће се одржати сутрадан (30. маја) у центру Сечња, која је посвећена заједничкој борби и догађајима у општини током протеклих пола године.
