Повод за ово окупљање био је обележавање шест месеци од одржавања локалних избора у у општини Сечањ.
Централни трг у Сечњу данас је, у периоду од 9 до 13 часова, био место окупљања великог броја грађана који су дошли да погледају несвакидашњу изложбу фотографија. Кроз изложене радове, присутни су имали прилику да се подсете кључних момената који су обележили претходних пола године у овој средини.
Према речима организатора, циљ ове поставке био је да хронолошки прикаже све фазе кроз које је ова група грађана прошла заједно са својим суграђанима. Посетиоци су могли да виде фотографије са почетка окупљања, процеса прикупљања потписа, детаље из изборне кампање, као и забележене тренутке са самог изборног дана.
Из Групе грађана „Глас младих који мења Сечањ“ подсетили су на изборне резултате у самом месту Сечањ, истакавши да су тада освојили 605 гласова, док је листа СНС-а забележила 555 гласова.
Организатори су поручили да је изложба фотографија конципирана тако да прикаже како изгледа када се кроз живот и политичку борбу иде искрено, храбро и достојанствено, изразивши велику захвалност свим саборцима, пријатељима и суграђанима који су се одазвали позиву.
Галерију фотографија можете погледати ОВДЕ.
