Молитвени ход, који традиционално организује Храм Светог Великомученика Димитрија у Сечњу поводом великог хришћанског празника Духова, започео је у мирној и достојанственој атмосфери испред сечањске цркве.
Сабрани верници, међу којима је био приметан велики број деце и омладине, кренули су утврђеном рутом кроз место, све до Крста који се налази на самом улазу у Сечањ.
Овај свечани ход још једном је потврдио важност очувања духовних вредности у локалној заједници, шаљући прелепу слику заједништва и благослова из Сечња.
