Најављено је да ће од овог датума важити више цене за пренос и дистрибуцију електричне енергије, па ће тако пренос поскупети за 10 одсто, а дистрибуција за чак 16 процената, а мења се и граница за црвену зону са 1.600 на 1.200 кw.
За већину грађана који месечно потроше до 1.200 киловата рачуни ће бити већи за седам одсто.
Стручњаци наводе да ће, међутим, за оне који су трошили преко 1.200 кw/h, због померања црвене зоне, поскупљење бити нешто веће, па ће уместо седам одсто њихови рачуни бити у просеку виши од 14 па чак до 33 одсто у зависности од профила потрошње.
То ће свакако највише погодити потрошаче који се греју на струју, јер статистика показује да се фамозна граница потрошње најчешће прелази у децембру и јануару.
