Слепи и глуви су и полиција и тужилаштво и судови. Мислите ли се икад пробудити? „Умијте се ладном водом“, рече ономад онај ваш. Најбоље приводите, богами и бијете. Хулигане и капуљаше чувате. Кад останете сами, је ли вас срамота?
Сви ви, који сте сад на његовој страни, ви сте издали Србију. Сви ви, који уништавате шансу да Србија постане земља у којој треба остати, ви сте непријатељи свог народа. Сви ви, који отимате будућност нашој младости, памети, лепоти и здрављу, ви сте зло. Ви сте гомила, ви сте крдо. Ви сте елементарна непогода која уништава све што у Србији вреди.
Ви, који се правите да не видите у шта је један човек претворио земљу, ви сте кривци и саучесници. Не постоји више нико ко може да се вади на неинформисаност. На то да га политика не занима и да само гледа своја посла. Сви сте ви његове слуге. Прогледаћете изненада, али тек онда кад зло дође до ваше куће.
Ви, што на посао долазите да ботујете, гадите нам се. Једног дана, надам се ускоро, причаћете да сте морали. Нико не мора, купљени сте и плаћени. Колико год сте узели, јефтино сте образ продали. Памтиће ваша деца, а и наша!
Сами знате да ће ово проћи јер свако зло прође. Шта ћете после?
Оснажила се моја Србија, не боји се! Израсла су ова наша паметна деца. Време мутавих патака и ћоравих кока полако пролази. И сат откуцава. Тик-так, тик – так,
тик – так….
